Вініри

Вініри – це накладки на зуби, які дозволяють швидко поміняти їх колір, форму та дефекти розташування. Ці вироби щільно прилягають, тож зрозуміти, що вони штучні практично неможливо.

Різновиди

Накладки поділяються на види, залежно від матеріалу виготовлення. Вони бувають:


  • цирконієвими;
  • керамічними;
  • композитними. 

Перші вважаються найміцнішими. Вони довго зберігають початковий колір та легко витримують регулярне навантаження.


Але їхня вартість більш висока, а клініка повинна мати спеціальне обладнання та високу кваліфікацію лікарів. Керамічні вініри під ключ найбільш наближені до натурального виду зубів. Вони міцні, напівпрозорі завдяки чому виглядають дуже натурально. Їх надягають на передні зуби та ікла, але для цього необхідно провести сточування поверхні емалі. Композитні вініри виготовлені із матеріалу для пломбування. Їх створюють безпосередньо під час візиту пацієнта до лікаря, що не забирає час. Естетична складова не висока, тому вони підходять для протезування жувальних зубів. У порівнянні з цирконієм та керамікою вартість нижча, але термін служби теж невисокий.

 

Покази для встановлення

Накладки на зуби здатні вирішити проблеми:

  • пошкодження емалі, появи сколів та тріщин;
  • зміни кольору;
  • незначної кривизни чи скупченості;
  • швидкої стирання емалі. 

З їхньою допомогою зміцнюється поверхня. Якщо структура емалі порушена від природи, а фторування не допомагає, накладки допоможуть знизити гіперчутливість та уникнути подальших змін. Вініри на криві зуби роблять усмішку привабливішою. Також такий спосіб реставрації допомагає надати посмішці будь-якого бажаного відтінку. Можна зробити більш природний колір або зупинитися на сяючому білому. Протягом 5 років при правильній гігієні ротової порожнини виробу зберігають свій початковий відтінок.

 

Правила встановлення

Встановлення вінірів часто потребує кількох візитів до стоматолога. Спочатку проводиться попереднє препарування, після роблять зліпок та виготовляють накладки. Після цього їх фіксують. Композитні вініри встановлюють по-іншому. Спочатку проводять сточування зубів під вініри до товщини трохи більше 0,3-0,7 мм. Після цього на поверхню шарами наносять матеріал і формують натуральну форму. На завершальному етапі його полірують.

Запишіться на прийом зараз